Polski rząd nie wprowadzi stanu klęski żywiołowej, bo nie ma pieniędzy na odszkodowania dla firm

Być może działania rządu polegające na wprowadzeniu „stanu wyjątkowego bez stanu wyjątkowego” są podyktowane tym, że nie ma w kasie państwa pieniędzy na pokrywanie strat przedsiębiorców.

Wicepremier Jarosław Gowin w czasie posiedzenia Związku Miast Polskich wyjawił, co może być powodem dla którego rząd nie chce oficjalnie wprowadzić stanu nadzwyczajnego. Okazuje się, że nie musi wcale chodzić o przeprowadzenia majowych wyborów prezydenckich.

Gowin powiedział wprost, że stan klęski żywiołowej byłby ogromnym obciążeniem dla budżetu. Trzeba by wypłacić przedsiębiorcom odszkodowania, a w budżecie państwa nie ma na to pieniędzy. Stwierdził, że „polski budżet stać jest na to przez jeden, dwa, trzy miesiące, ale na pewno nie dłużej”.

Gowin wyjawił też jak długo może potrwać epidemia w naszym kraju. Z jego informacji wynika, że 10 maja będzie terminem, kiedy epidemia będzie rozkwitać. Jest też bardzo duże ryzyko, że epidemia albo będzie trwała w nieco słabszej postaci, albo powróci jesienią.

Źródło: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-rzad-nie-wprowadzi-stanu-kleski-zywiolowej-bo-nie-ma-pieniedzy-na-odszkodowania-dla

Please follow and like us: