E. Snowden ponownie przemówił, tym razem wyjawił informacje o rządowej inwigilacji oraz braku prywatności w smartfonach

Jedynym sposobem, aby naprawdę upewnić się, że smartfon cię nie szpieguje, jest zdobycie jednego ze starszych urządzeń z wymienną baterią. Jeśli urządzenie nie jest zasilane, zwykle możesz być pewien, że nie ma ono żadnej możliwości nadawania ani przesyłania informacji w dowolnym miejscu. Samo wyłączenie telefonu nie będzie skuteczne, ponieważ telefon nadal będzie technicznie zasilany i nadal będzie mógł wykonywać pewne funkcje w tle.

„Współczesny świat nie jest taki jak wam się wydaje, że jest. Wyobrażenia współczesnego człowieka na temat naszej cywilizacji są wypaczone, ponieważ opierają się w znacznym stopniu o kłamstwa i manipulacje, celowe przekłamania. Gdybym wam w tym momencie powiedział, jaka jest rzeczywistość z pewnością początkowo wyśmialibyście mnie, ponieważ tak głęboko zakorzenione w waszych głowach zostało kłamstwo.”

Edward Snowden.

Były pracownik NSA Edward Snowden, pojawił się na wideo konferencji u Joe Rogan, aby omówić swoją książkę „Permanent Record” i przejrzeć szczegółowe informacje dotyczące globalnych wydarzeń. W wywiadzie Snowden podaje skrót jednego z wątków, który można w wersji rozbudowanej, znaleźć w jego książce. Snowden przywołuje historię ze społecznością wywiadowczą w tle, dzieląc się wiedzą na temat programów inwigilacyjnych rządu Stanów Zjednoczonych.

Edward Snowden wyjaśnił, że znalazł się w dziwnej sytuacji podczas pracy dla rządu, ponieważ miał dostęp do informacji niejawnych, które znacznie przekraczały jego poziom uprawnień. Podczas swojej krótkiej kariery Snowden szybko awansował w szeregach i uzyskał dostęp do ściśle tajnych informacji. Jednak informacje, które otrzymywał, niepokoiły go i zaczęły budzić szereg wątpliwości, które potrwałyby kilka lat, gdyby nie decyzja sumienia o zdemaskowaniu kłamstw i fałszerstw.

Były spec z NSA odkrył, że od czasu ataków na World Trade Center z 2001 roku, rząd Stanów Zjednoczonych opracowuje programy do rejestrowania i archiwizowania wszelkiej komunikacji między każdym obywatelem. Dochodziło do takich absurdów, że NSA było uprawnione do szpiegowania wszystkich osób, z którymi wytypowany podejrzany miał kontakt na Facebook czy Twitter. Ta metoda pozwalała inwigilować każdego w USA oraz poza granicami Stanów Zjednoczonych.

„Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów.

Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne.

Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki grzebane, a nie publikowane a jej przeciwnicy uciszani.”

John F. Kennedy. Były Prezydent USA.

Decyzję o ujawnieniu prawdy Snowden argumentował tym, że inwigilacja, z którą się zetknął była bezprecedensowa i dawała nieograniczoną władzę rządowi USA, co stanowiło bezpośrednie naruszenie konstytucji Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z konstytucją Stanów Zjednoczonych rząd ma jedynie uprawnienia do przeszukiwania osoby podejrzanej o przestępstwo. Niestety, obecnie politycy w taki sposób przekształcili przepisy, że pozwalają one na pełny dostęp do komunikacji wszystkich osób, bez nakazu i zgody właściciela.

Na koniec wywiadu Snowden omówił niektóre techniczne aspekty nadzoru urządzeń mobilnych. Zaznaczył, że jeszcze kilka lat temu, większość ruchu internetowego odbywała się za pośrednictwem połączeń stacjonarnych, ale teraz rynek przeszedł na urządzenia mobilne, które obecnie pochłaniają znaczną część ruchu internetowego. Powiedział, że jest to duży problem dla osób zainteresowanych prywatnością, ponieważ najlepiej sprzedające się urządzenia z Androidem i Apple nie są bezpieczne.

W rzeczywistości zauważył, że jedynym sposobem, aby naprawdę upewnić się, że smartfon cię nie szpieguje, jest zdobycie jednego ze starszych urządzeń z wymienną baterią. Jeśli urządzenie nie jest zasilane, zwykle możesz być pewien, że nie ma ono żadnej możliwości nadawania ani przesyłania informacji w dowolnym miejscu. Samo wyłączenie telefonu nie będzie skuteczne, ponieważ telefon nadal będzie technicznie zasilany i nadal będzie mógł wykonywać pewne funkcje w tle.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku wbudowanych kamerek w laptopach. Wiele osób decyduje się na zaklejenie „oka wizjera” tak by mieć pewność, że nikt po drugiej stronie nie będzie patrzył, nawet w momencie, w którym laptop zostanie wyłączony. Tego typu działanie postrzegane jest czasem niczym objaw paranoi, jednak nic bardziej mylnego, otóż istnieje wiele udokumentowanych przypadków inwigilacji po przez tego typu wbudowane kamerki.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Źródło: http://globalne-archiwum.pl/e-snowden-ponownie-przemowil-tym-razem-wyjawil-informacje-o-rzadowej-inwigilacji-oraz-braku-prywatnosci-w-smartfonach/

Please follow and like us: