W związku z «małpią ospą, Rosja wzywa WHO do zbadania – finansowanych przez USA – laboratoriów w Nigerii

W Nigerii, skąd pochodzi małpa ospa działają co najmniej cztery laboratoria biologiczne – kontrolowane przez USA, powiedział Igor Kirillov, szef oddziałów obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej Sił Zbrojnych RF.

Przypomniał, że zgodnie z raportem Światowej Organizacji Zdrowia zachodnioafrykański szczep patogenu małpiej ospy pochodzi z Nigerii – gdzie USA rozmieściły swoją infrastrukturę biologiczną. https://www.who.int/emergencies/disease-outbreak-news/item/2022-DON381

«Według dostępnych informacji, Waszyngton w Nigerii kontroluje co najmniej cztery laboratoria biologiczne» – stwierdził Kirillov.

W związku z tym – dodał – warto zwrócić uwagę na pewien dziwny zbieg okoliczności, który wymaga dalszej specjalistycznej weryfikacji.

«Według doniesień mediów europejskich i amerykańskich, na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa zorganizowanej w roku 2021, a więc w kontekście pandemii COVID-19, powstał scenariusz postępowania w przypadku wybuchu epidemii wywołanej nowym szczepem wirusa małpiej ospy» – stwierdził Rosjanin.

«Ze względu na liczne przypadki naruszania przez USA zasad bezpieczeństwa biologicznego i niedbałego przechowywania biomateriałów chorobotwórczych – wzywamy kierownictwo Światowej Organizacji Zdrowia do przeprowadzenia dochodzenia w finansowanych przez USA nigeryjskich laboratoriach w Abudży, Zarii i Lagos oraz do poinformowania społeczności światowej o jego wynikach» – sprecyzował Kirillov.

Jak wynika z wojskowych prezentacji informacyjnych, dwa kontrolowane przez USA laboratoria biologiczne działają w Abudży, jedno w Zarii, kolejne w Lagos.

Na podstawie: https://tass.ru/armiya-i-opk/14752741

Źródło: https://babylonianempire.wordpress.com/2022/05/29/w-zwiazku-z-malpia-ospa-rosja-wzywa-who-do-zbadania-finansowanych-przez-usa-laboratoriow-w-nigerii/

Please follow and like us: