Microsoft zwalnia dziennikarzy i zastępuje ich sztuczną inteligencją

Źródło: 123rf.com

Korporacja Microsoft postanowiła zwolnić kilkudziesięciu dziennikarzy i redaktorów z usługi Microsoft News i portalu MSN. Decyzja ta jest częściowo spowodowana pandemią koronawirusa, lecz przede wszystkim chodzi o to, aby ludzkich pracowników na stałe zastąpić sztuczną inteligencją.

Usługa Microsoft News dostarcza wiadomości najpopularniejszym wydawcom z całego świata. Natomiast portal MSN to zestaw serwisów informacyjnych, w którym zamieszczane są wiadomości z różnych mediów. Pracujący tam dziennikarze i redaktorzy zajmują się wybieraniem artykułów, które mają pojawić się na łamach tych serwisów.

Korporacja Microsoft twierdzi, że zwolnienia nie mają żadnego związku z pandemią koronawirusa. Jednak firmy medialne na całym świecie mocno ucierpiały z powodu spadających przychodów, w związku z czym postanowiły zwolnić część swoich pracowników.

Z drugiej strony, korporacja Microsoft w ostatnich miesiącach stopniowo zastępuje pracowników ludzkich sztuczną inteligencją. Wprowadzenie algorytmów jest tańsze i są one znacznie bardziej wydajne od ludzi w skanowaniu zawartości, przetwarzaniu informacji i wybieraniu zdjęć, które byłyby najbardziej odpowiednie dla danych artykułów.

Microsoft to jedna z wielu firm na całym świecie, która zamierza stopniowo wprowadzać sztuczną inteligencję, jednocześnie zwalniając ludzi ze swoich stanowisk pracy. Już od co najmniej kilku lat, profesjonalni dziennikarze tracą swoje zatrudnienie na rzecz inteligentnych algorytmów.

Źródło: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/microsoft-zwalnia-dziennikarzy-i-zastepuje-ich-sztuczna-inteligencja

Please follow and like us: