Amerykanie zbroją się na potęgę. Czy Stanom Zjednoczonym grozi wojna domowa z powodu koronawirusa?

W chwili obecnej, Stany Zjednoczone mają największą liczbę przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kryzys z pewnością doprowadzi do poważnej zapaści gospodarczej i śmierci części tamtejszej populacji. Mieszkańcy ewidentnie obawiają się o swoje bezpieczeństwo i zbroją się na potęgę.

Stany Zjednoczone odnotowały właśnie rekordowy zakup broni przez Amerykanów – największy od ponad 20 lat, odkąd agencja FBI zaczęła prowadzić statystyki w tym zakresie. W marcu zakupiono łącznie około 3,7 miliona sztuk broni. Dla porównania, w marcu zeszłego roku kupiono „zaledwie” 1,1 miliona sztuk. 21 marca, w ciągu tego jednego dnia, Amerykanie kupili 210 tysięcy sztuk. Sklepy z bronią nie nadążają z zamówieniami.

W USA wykryto już około 400 tysięcy przypadków zakażeń. Dotychczas zmarło prawie 13 tysięcy pacjentów, z czego niemal 2 tysiące w ciągu ostatnich 24 godzin. Codziennie wykrywa się około 30 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce pod względem liczby zakażeń i trzecie pod względem liczby zgonów, spowodowanych koronawirusem.

Niemal połowa wszystkich zgonów wystąpiła w stanie Nowy Jork, który jest w epicentrum epidemii. Donald Trump ogłosił w sobotę, że do Nowego Jorku wysłany zostanie dodatkowy tysiąc żołnierzy. Miasto stało się niebezpieczne po tym, jak wielu policjantów zachorowało z powodu koronawirusa. Właściciele sklepów masowo zabijają okna deskami w obawie przed rozbojami.

Nagły wzrost sprzedaży broni palnej wynika przede wszystkim z braku poczucia bezpieczeństwa – zamieszki uliczne i napady na sklepy mogą bardzo szybko przerodzić się nawet w wojnę domową, a wtedy mieszkańcy będą zdani wyłącznie na siebie. Z pewnością istnieją również obawy przed rządem, który w obecnej sytuacji mógłby odebrać Amerykanom podstawowe prawa, między innymi do posiadania broni palnej, która podczas niepokojów społecznych może okazać się jedynym gwarantem bezpieczeństwa dla poszczególnych mieszkańców.

Źródło: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanie-zbroja-sie-na-potege-czy-stanom-zjednoczonym-grozi-wojna-domowa-z-powodu

Please follow and like us: